Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Znajomość jakości terminali i zaciskania
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami

Znajomość jakości terminali i zaciskania

2019-09-12

Latest company news about Znajomość jakości terminali i zaciskania
1) Rodzaj zacisków

Obecnie istnieje do 2000 rodzajów zacisków dla wiązki przewodów samochodowych, w tym zacisków akumulatora. Ponadto będzie nadal wzrastać w przyszłości. Można je sklasyfikować w następujący sposób.

  • (1) Gniazda i wtyczki

Większość terminali to terminale mozaikowe. Oznacza to, że istnieją terminale dokujące i tylko wtedy, gdy są one połączone ze sobą, mogą działać. Nazwa takich zacisków musi być oznaczona F lub M (krajowe 2 lub 1).

  • (2) Transport końcowy i transport boczny

Zgodnie ze stanem terminala przed naciśnięciem można go podzielić na terminal łańcuchowy i terminal masowy.

Zaciski łańcuchowe to zaciski połączone ze sobą w łańcuch i zwinięte w rolki zaciskowe, które są odcięte w tym samym czasie po naciśnięciu. Terminale masowe to rzeczy, które są odcinane i wiązane jeden po drugim z góry w inżynierii produkcji terminali.

Zaciski łańcuchowe można podzielić na transport końcowy i boczny.

  • (3) Klasyfikacja według wielkości

Końcówki chimeryczne są czasem klasyfikowane zgodnie z szerokością chimerycznej części końcówki męskiej (część płytkowa stykająca się z końcówką żeńską). Na przykład, gdy DJ 621-D6.3A, złącze ma około 6,3 mm.

  • (4) Klasyfikacja według celu zastosowania

Większość terminali ma charakter ogólny, ale są też rzeczy, które określają, jak z nich korzystać od samego początku. Oto kilka przykładów.

2) Nazwa i funkcja każdej części terminala

Poniższa tabela podsumowuje nazwy i funkcje każdej części terminala. W zarządzaniu zaciskaniem konieczna jest znajomość funkcji i znaczenia każdej części terminala, więc mam nadzieję, że w pełni to zrozumiem.

3) Informacje o zaciskaniu połączeń

W wiązce samochodowej połączenie przewodu z zaciskiem jest najczęściej połączeniem typu ciśnieniowego, które nazywa się „połączeniem zaprasowanym”. Zaletą zaciskania jest masowa produkcja. Dzięki zastosowaniu zacisków blokujących i automatów do zaciskania można szybko wyprodukować dużą liczbę produktów o jednakowej jakości, ale również z powodu małego błędu powstanie duża liczba wadliwych produktów.

4) Trzy główne projekty zarządzania zaciskaniem

W zarządzaniu jakością połączeń zaprasowywanych trzy elementy zarządzania połączeniami zaprasowywanymi, a mianowicie zarządzanie wysokością, zarządzanie napięciem i zarządzanie wyglądem, nazywane są trzema głównymi elementami zarządzania złączami zaprasowywanymi.

  • 1) Dlaczego konieczne jest zarządzanie wysokością zagniatania?

Jest to najważniejszy projekt zarządzania w wykonywaniu operacji zaciskania. Elektryczny przepływ przez drut przez terminal do drugiego terminala, drutu, do połączenia drutu z terminalem jest rolą prasowania. Jeśli zaciskanie nie jest na określonej wysokości, energia elektryczna może nie przepływać od drutu do końca lub zostać przerwana przez siły zewnętrzne.

Aby zapewnić najlepszą wydajność zaciskania, ustawiana jest wysokość zaciskania. Jeśli silnik przekroczy specyfikację, silnik nie będzie mógł się uruchomić, aw poważnych przypadkach spowoduje gorączkę, topienie skorupy, spalanie samochodu i inne poważne wypadki.

  • 2) Dlaczego konieczne jest zarządzanie napięciem?

Wysokość zagniatania gwarantuje wytrzymałość na rozciąganie. Test napięcia jest w pełni przeprowadzany w dziale zarządzania technicznego Ministerstwa Produkcji i Technologii. Najlepsza wysokość złącza ciśnieniowego jest ustawiana jako wartość specyfikacji, ale w przypadku zużycia ostrza i zainstalowania niewłaściwego kształtu ostrza nie można go czasem znaleźć tylko na podstawie wysokości złącza ciśnieniowego, dlatego należy wykonać potwierdzenie naprężenia, aby zapewnić nacisk połączenie.

Inteligentny tester napięcia może jednocześnie mierzyć wysokość ciśnienia i siłę ciągnącą. Dane testowe nie muszą być rejestrowane ręcznie i można je zapisać automatycznie.

  • 3) Dlaczego konieczne jest zarządzanie wyglądem?

Oprócz części zaciskającej na terminalu znajdują się części chimeryczne, klamry, urządzenia stabilizujące i inne ważne części. Jedynie jakością złącza prasowego można zarządzać poprzez zarządzanie wysokością i napięciem prasy. Ponadto, nawet jeśli wysokość, napięcie i parametry zaciskania są takie same, jakość nie może być zagwarantowana bez dobrych drutów rdzeniowych i osłon drutów. Dlatego odbywa się zarządzanie wyglądem.

(1) Potwierdzenie chimeryzmu

Chimeryczna część odgrywa ważną rolę w łączeniu terminali i terminali. Terminale są gwarantowane przez dostawcę i producenta, gdy są na magazynie, ale gdy zostaną wciśnięte, będą gwarantowane przez wszystkich. Jeśli odkształcenie nie jest dobre, zacisk i zacisk nie mogą być chimeryzowane, co spowoduje te same poważne wady, co zła wysokość obciskania.

(2) Niewłaściwe zaciskanie rdzenia i izolacji

Stan prasowania drutów rdzeniowych i beczek może również powodować znaczące negatywne skutki. W porównaniu z normalną liczbą drutów rdzeniowych, nawet jeśli jeden drut zostanie zerwany, normalna wysokość obciskania stanie się w tym samym stanie co wysokość obciskania (luźna). Ponadto, pod warunkiem owinięcia osłony w część do zaciskania drutu rdzeniowego, zaciskanie stanie się w takim samym stanie, jak wtedy, gdy wysokość zaciskania jest niska (ciasna). Jednym słowem, musi to być zła wysokość obciskania.

(3) Deformacja terminala

Gdy terminal zostanie zdeformowany w górę i w dół lub skręcony, doprowadzi to do złego włożenia i poważnego niezdrowego przybicia. Wtyczka będzie miała zły chimeryzm i usuwanie gwoździ, a gniazdo będzie miało złe usuwanie gwoździ. W szczególności należy zwrócić szczególną uwagę na deformację wtyczki.

Inteligentny system zarządzania ciśnieniem wykorzystuje różnicę ciśnienia między dobrymi a złymi produktami do wykrywania wszelkiego rodzaju złych połączeń ciśnieniowych. Operacja jest prostsza niż tradycyjne zarządzanie ciśnieniem, a precyzja jest wyższa niż tradycyjne zarządzanie ciśnieniem. Obsługuje eksport danych testowych.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Antena 4G LTE Dostawca. Prawa autorskie © 2018-2024 cable-antenna.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.