Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Ile kosztuje i ile czasu zajmuje zbudowanie kompletnej stacji bazowej 5g?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami

Ile kosztuje i ile czasu zajmuje zbudowanie kompletnej stacji bazowej 5g?

2023-06-06

Latest company news about Ile kosztuje i ile czasu zajmuje zbudowanie kompletnej stacji bazowej 5g?

Według najnowszego „2020 China 5G Economic Report” łączne inwestycje w krajową sieć 5G w latach 2020-2025 wyniosą 0,9~1,5 biliona juanów, z czego znaczna część to inwestycje w stacje bazowe.W takim razie stacja bazowa jako ważny element inwestycji 5G, w końcu stacja bazowa 5G, ile jest warta?A jakie są składniki jego kosztu?
Ile kosztuje budowa stacji bazowej 5G

Stacja bazowa jest najbardziej bezpośrednio podzielona na stację bazową makro i stację bazową mikro, stacja bazowa makro jest najważniejszą częścią stacji bazowej 5G, skala inwestycji jest stosunkowo duża, mikro stacja bazowa jest stosunkowo tania, ale także stosunkowo prosta , tutaj będą na razie ignorowane.
Stacja bazowa makro 5G ogólnie składa się z:

- główne wyposażenie BBU, AAU, sprzęt transmisyjny;

- sprzęt i urządzenia wspomagające zasilanie, w tym zasilacze, akumulatory, klimatyzację, monitorowanie i sterowanie.

-Budownictwo cywilne obejmuje maszynownię, materiały i robociznę.Najpierw spójrz na główny sprzęt: ponieważ nasi operatorzy to przedsiębiorstwa państwowe, popyt, istnieje oficjalne tło, w zakresie głównego zakupu sprzętu lub względnej przewagi, w odpowiednich jednostkach, aby zrozumieć informacje, 1 BBU + 3 AAU prawdopodobnie kosztuje około 20 ~ 25 milionów.Istnieją również płyty pasma podstawowego, główne płyty sterujące, moduły zasilaczy itp.

- Płyty Baseband są droższe, około 1 do 20 000;

- Główne płyty sterujące i zasilacze są stosunkowo znacznie tańsze, około 3000 do 6000 juanów;

- Anten tutaj też jest około 6 tys.Następnie przyjrzyj się sprzętowi wspomagającemu zasilanie: w zależności od różnych konfiguracji stacji bazowych liczba i specyfikacje wymaganego sprzętu wspomagającego zasilanie są również bardzo różne.

- Szafka zewnętrzna, około 5000 juanów za sztukę.

- Szafka zasilająca również zwykle kosztuje 5000 ~ 10 000 juanów;

-Dodatkowo istnieją baterie, które mają zapobiegać przerwom w dostawie prądu w sytuacjach awaryjnych, zgodnie z założeniem, że moc zapewniająca stabilność może być uznana za wyjątkową;

-Klimatyzacja, włamanie, kanał druciany, ruszt ...... całkowity zestaw obliczeń aż do najwyższej wartości 40 000 ~ 60 000 juanów.
Wreszcie jest to budownictwo cywilne, algorytm ten jest stosunkowo złożony, ze względu na różne typy wież, różne obszary witryny wykorzystują różne sposoby inwestowania w różne fundusze, tutaj najpierw zgodnie z głównym nurtem wieży trójrurowej w ramach budżetu.

- Zwykła wieża trójrurowa, ważąca około 8,5 tony, koszt około 90 000 juanów.

-Strona w większości zbudowana samodzielnie, bez czynszu;

-Dodane do całkowitych kosztów pracy;zdyskontuj koszt tego elementu o około 10 do 15 milionów.
Podsumowując, zbudowanie kompletnej stacji bazowej 5G kosztuje około 450 000 dolarów!
Zasadniczo jest to obecnie ten sam poziom stacji bazowej 4G 4-krotnie, nie obejmuje to późniejszych kosztów utrzymania stacji bazowej, takich jak jej energia elektryczna, i jest to ogromny wydatek;ze względu na 5G to mikrofalowa fala milimetrowa, więc liczba stacji bazowych wymagana jest większa niż liczba 4G, dobrą rzeczą jest to, że obecnie sieć krajowa przyłącza się do budowy 5G, jej silna siła finansowa pozwala na zwiększenie układania podstawy 5G w stolicy, tak aby „Dopóki pieniądze mogą rozwiązać problem, nie stanowi to problemu!”

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Antena 4G LTE Dostawca. Prawa autorskie © 2018-2024 cable-antenna.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.