Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Jak sprawdzić wiązkę przewodów w samochodzie?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami

Jak sprawdzić wiązkę przewodów w samochodzie?

2023-06-26

Latest company news about Jak sprawdzić wiązkę przewodów w samochodzie?

Wiązka przewodów samochodowych jest jak „układ nerwowy samochodu”, można powiedzieć, że jeśli nie ma wiązki przewodów samochodowych, samochód nie będzie w stanie osiągać maksymalnych osiągów, nie mówiąc już o normalnej koordynacji i kontroli wewnętrznego układu samochodu operacja.

Wiązka przewodów, o której mówimy, to zestaw tłoczonych z materiału miedzianego zacisków stykowych i zaciskanych kabli, a następnie poza zestawem innych materiałów metalowych, osłon z tworzyw sztucznych lub izolatorów ściskanych i tak dalej.

Zatem w przypadku różnych wiązek przewodów w samochodzie, jak ustalić, czy występują zwarcia, słaby styk i inne warunki, kontrola jakości i wykrywanie usterek odpowiednich właściwości elektrycznych wiązki przewodów?Dziś chciałbym podzielić się z Wami kilkoma prostymi i łatwymi metodami testowania.

1. Test napięcia wiązki przewodów samochodowych

Jeśli występują problemy z jakością wiązki przewodów samochodowych, po pierwsze, połączenie między linią transmisyjną wiązki przewodów a zaciskiem nie jest wystarczająco mocne, wiązka przewodów zapada się;po drugie, zewnętrzna powierzchnia linii przesyłowej wiązki przewodów jest nienaruszona, ale wewnętrzny rdzeń miedziany i zacisk są oddzielone, co również doprowadzi do awarii wiązki przewodów samochodowych, dlatego bardzo potrzebny jest test wytrzymałości na rozciąganie wiązki przewodów samochodowych.

Podczas testu, w miarę jak warstwa izolacyjna kabla linii przesyłowej staje się coraz cieńsza, możliwe jest określenie, czy linia przesyłowa jest uszkodzona, czy nie;w przypadku uszkodzenia okablowania wewnętrznego konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego w celu dokładniejszej oceny stanu wewnętrznego.
2, kontrola rentgenowska wiązki przewodów samochodowych

Obrazy z kontroli rentgenowskiej wiązek przewodów samochodowych mogą być bardziej intuicyjne i umożliwiają obserwację wewnętrznych wad procesu spawania wiązek przewodów, takich jak wyciek lutowia, żużel i tak dalej.Wady te mogą bezpośrednio prowadzić do zwarcia wiązki przewodów, zagrażając bezpieczeństwu ogólnych osiągów samochodu.

3, test dotykowy wiązki przewodów samochodowych

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli styk wiązki przewodów jest słaby, przyczyną jest prawdopodobnie złącze.Po podłączeniu złącza sprzęt elektryczny nagle działa normalnie lub nieprawidłowo, co wskazuje, że złącze jest uszkodzone i wymaga przeglądu.

najnowsze wiadomości o firmie Jak sprawdzić wiązkę przewodów w samochodzie?  0

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Antena 4G LTE Dostawca. Prawa autorskie © 2018-2024 cable-antenna.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.