Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Skąd mam wiedzieć, czy moja wiązka przewodów jest zła?
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami

Skąd mam wiedzieć, czy moja wiązka przewodów jest zła?

2023-06-20

Latest company news about Skąd mam wiedzieć, czy moja wiązka przewodów jest zła?

Rzeczywistej konserwacji i naprawy projektu, ponieważ personel konserwacyjny najbardziej boi się niczego bardziej niż napotkania przerwy w przewodzie i kablu, nie mogąc znaleźć punktu przerwania w jakim miejscu.Chociaż faktycznie utrzymujemy nasz projekt słabej mocy, napotkane problemy z kablami bezpośrednio znajdą sposób na zmianę linii lub jej ponowne ułożenie, ale dzisiaj omawiamy, jakimi metodami można technicznie zmierzyć punkty przerwania kabla!

Kiedy uszkodzenie wewnętrznego medium kabla, w przypadku jego zewnętrznego opakowania z powłoką izolacyjną, nie jest widoczne w dokładnym miejscu, w tym w przypadku silnych mocy, słabych mocy, zwykle poszukiwanie punktów przerwania jest ideą segmentacji.

Przykładowo, kabel w środku miejsca nie może znajdować się odpowiednio na dwóch końcach i w środku trzech punktów pomiarowych, z których strony nie jest dostępny, a następnie przyjąć punkt środkowy pomiaru, tak aby zakres jest zawężany poprzez inspekcję, aby szybko znaleźć lokalizację punktów przerwania.

Jakie są zatem metody pomiarowe umożliwiające dokładny pomiar punktu przerwania drutu i kabla?

 

1, metoda wykrywania multimetru:

Po pierwsze cały kabel nie jest podłączony do mocnego końca kabla na FireWire, drugi koniec jest pusty.Multimetr ustawiony na plik AC2V, od kabla podłączonego do początku końca, ściskając końcówkę czarnego długopisu, podczas gdy czerwony pisak wzdłuż powłoki izolacyjnej przewodu powoli się przesuwa, wyświetlacz pokazuje wartość napięcia około 0,445 V lub coś w tym stylu.

Kiedy czerwony długopis przesunął się w określone miejsce, napięcie na wyświetlaczu nagle spadło do 0,0 V, czyli około jednej dziesiątej pierwotnego napięcia, od pozycji do przodu (dostęp FireWire) około 15 cm od punktu przerwania.
2, indukcyjna metoda testu piórowego

Indukcyjny długopis testowy, czyli za pomocą ekranu elektronicznego, można wykryć napięcie i przez sprzęt.Najpierw wyklucz kabel punktu przerwania wokół kabla, który jest zasilany, a następnie nastąpi punkt przerwania w kablu podłączonym do FireWire, pióro jest ustawione prostopadle do drutu, przytrzymaj przycisk „indukcyjny test punktu przerwania” na przewodzie do przodu i przesuń powoli, na przykład za pomocą pióra testowego, aby wykryć nagłe zanik sygnałów AC, możesz ocenić punkt przerwania w punkcie testowym, błąd nie przekracza 10 cm.

Należy zauważyć, że: przewód punktu przerwania wokół kabla nie może być zasilany.Kolejnym przypomnieniem jest to, że ta metoda nie jest niezawodna, efekt krótkiego kabla jest oczywisty, im dłuższy kabel, tym gorszy efekt.

 

3, korzystanie z detektora dźwięku

Detektor audio wykorzystuje sygnały o pojedynczej lub wielu częstotliwościach, może testować ciągłość linii w celu zidentyfikowania usterek linii w instrumencie.Można go podłączyć do dowolnego przełącznika, routera, terminala PC w przypadku bezpośredniego wyszukiwania linii.Podczas śledzenia linii kablowej nie ma potrzeby odklejania zewnętrznej powłoki linii, jest to proste, szybkie i pozwala zidentyfikować położenie punktu przerwania linii.
4, tester usterek kabli

Jest to kompleksowy zestaw przyrządów do wykrywania uszkodzeń kabli.Może przetestować przeskok kabla o wysokiej rezystancji, uziemienie o wysokiej i niskiej rezystancji, zwarcie i uszkodzenie kabla, słaby kontakt i inne usterki, jeśli jest wyposażony w akustyczny przyrząd do sprawdzania legalności, może dokładnie określić dokładną lokalizację punktu uszkodzenia.Szczególnie nadaje się do testowania różnego rodzaju kabli zasilających i komunikacyjnych o różnych poziomach napięcia.
5, metoda wykrywania linii składania

Podłącz jeden koniec przewodu z punktem przerwania do czarnego pisaka multimetru, a drugi koniec do czerwonego pisaka.Multimetr grający w pliku rezystancji 200Ω.W najbardziej prawdopodobnym miejscu przerwania linii (np. w miejscach częstych zgięć) należy zginać się w przód i w tył.Jeśli multimetr pokazuje wahania czasu, jest to punkt załamania.Nadal nie mogę ocenić, należy zacząć zginać kabel od jednego końca, aż znajdziesz punkt zerwania.Ta metoda jest odpowiednia w przypadku krótszych kabli.

 

6, metoda wykrywania igły

Metoda ta należy do metody wykrywania uszkodzeń, polegającej na wprowadzaniu zerwanych odcinków kabla do stalowej igły za pomocą multimetru w celu pomiaru stalowej igły do ​​końca kabla przez kabel w celu określenia punktu przerwania kabla.

Nie jest to zalecane w normalnych warunkach, gdyż spowoduje to uszkodzenie warstwy izolacyjnej, a ponadto łatwo jest spowodować inne problemy w późniejszym użytkowaniu kabla, szczególnie w środowisku o dużej wilgotności.Metoda ta polega na wykorzystaniu przepustu kablowego w celu określenia miejsca przerwania kabla.

 

7, ciągnięcie metody wykrywania drutu

Należy to również do metody wykrywania uszkodzeń, na ogół nie stosowanej w praktyce, ale także metody wymienionej łącznie, przy użyciu imadła do przeciągnięcia końca kabla za przerywaną linię, np. punkt przerwania w pobliżu końca kabla, łatwo jest pociągnij warstwę izolacyjną.Metodę tę stosuje się w przypadku punktu przerwania w pobliżu końca kabla.

 

Aby zmierzyć punkt zerwania drutu i kabla, można skorzystać z kilku metod wprowadzonych dzisiaj, w odpowiednich warunkach lub za pomocą instrumentów i sprzętu w celu poprawy wydajności.

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Antena 4G LTE Dostawca. Prawa autorskie © 2018-2024 cable-antenna.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.