Aktualności
Dom > Aktualności > Company news about Krótka historia złącz fotowoltaicznych
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami

Krótka historia złącz fotowoltaicznych

2022-06-06

Latest company news about Krótka historia złącz fotowoltaicznych

Przed 1996 rokiem kable fotowoltaiczne łączono za pomocą zacisków śrubowych lub połączeń splatanych.Wraz ze wzrostem liczby zainstalowanych systemów fotowoltaicznych rośnie zapotrzebowanie na szybkie, bezpieczne i łatwe w obsłudze rozwiązania połączeniowe.

     

Ponieważ systemy fotowoltaiczne są wystawione na działanie wiatru, deszczu, gorącego słońca i ekstremalnych zmian temperatury przez długi czas, złącza muszą być w stanie przystosować się do tych trudnych warunków.Muszą być nie tylko wodoodporne, odporne na wysokie temperatury i promieniowanie UV, ale także odporne na dotyk, o wysokiej obciążalności prądowej i wydajne.Jednocześnie ważnym czynnikiem jest niska rezystancja styku.Wszystko to musi również przebiegać przez cały cykl życia systemu fotowoltaicznego, co najmniej 20 lat.

   

W 1996 roku, w oparciu o te środowiska aplikacji i wymagania rynku, powstał nowy typ złącza wtykowego, które jest pierwszym na świecie prawdziwym złączem fotowoltaicznym - MC3.Jej wynalazcą jest szwajcarska firma Multi-Contact (w 2002 roku została włączona do Stäubli Group jako marka złączy elektrycznych), MC to skrót marki, a 3 to średnica metalowego rdzenia.Korpus MC3 jest wykonany z materiału TPE (termoplastyczny elastomer) i jest dopasowany do fizycznego połączenia.Co ważniejsze, system połączeń MC3 wykorzystuje technologię MULTILAM, aby zapewnić trwałą stabilność połączenia.Później wielu producentów złączy imituje technologię MULTILAM.

   

W 2002 roku narodziny MC4 na nowo definiuje złącza fotowoltaiczne, które naprawdę realizują zasadę „plug and play”.Izolacja wykorzystuje sztywne tworzywo sztuczne (PC/PA) i jest zaprojektowana tak, aby była łatwiejsza w montażu i instalacji w terenie.Po wejściu na rynek MC4 szybko został dostrzeżony przez rynek i stopniowo stał się standardem złącz fotowoltaicznych.Wielu producentów nazywa swoje złącza „XXMC4”.

 

MC4 sukcesywnie wprowadza na rynek serie MC4-Evo2 i MC4-Evo3 w miarę zmieniających się potrzeb rynkowych.Złącza serii MC4 mogą w pełni zaspokoić potrzeby klientów na systemy fotowoltaiczne 1500V.

najnowsze wiadomości o firmie Krótka historia złącz fotowoltaicznych  0

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Antena 4G LTE Dostawca. Prawa autorskie © 2018-2023 cable-antenna.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.